VOOR Big Sack Unisex - brown ruby

62.00

Material: brown fabric, very durable - conventionally used in furniture design.
Lining inside: beige polyester fabric, quick in cleaning, practical, strong material.
Strap: strongly fixed fabric.
Closing: two side zipper.

Ver big sack, can be used like a backpack also, comfortable carrying for everyday use, work or school, will also be useful for shopping or travelling. Due to its capacity you can use it as a travel bag - perfect for few days trip. The bag is packed and durable - its optimal load is 3 kg (for long-term use). Occasionally, a load of 5-6 kg can be worn. 30 ° C  washing recomended, no spinning.

Dimension:
overal lenght - 90 cm
height from the bottom to the upper edge - 60 cm
bottom width - 15 cm

CUSTOMIZATION!  If you wish to customize this product, we can embroider any tekst you wish. Your name, initials, any sentence up to 3 words. Customized products are not refundablecan not be returned. 

Production time: 6 - 10 working days, because each piece is sewn specially for you. Delivery time: 2-5 working days.


EMBROIDERY:

Workowata i naprawdę ogromna torba w kształcie łódki. Materiał wierzchni to gruba tkanina o fakturze tarki w kolorze brązowym. Wewnątrz znajduje się solidna podszewka w kolorze czarnym, a w niej trzy kieszonki – dwie otwarte i jedna zamykana na zamek błyskawiczny. Zapięcie torby na dwa suwaki, spotykające się na środku. Można ją nosić zarówno na jednym ramieniu jak i przerzucić przez głowę. Świetnie układa się na plecach, dzięki czemu znakomicie sprawdza się dla rowerzystów. Doskonała zarówno dla wysokich, jak i niskich osób, ale na pewno dla lubiących styl OVERSIZE. Przetestowana przez młode mamy, znakomicie sprawdza się jako torba przewieszona na wózku dziecięcym. Optymalne obciążenie to około 4 kg do długotrwałego stosowania. Od czasu do czasu można w niej nosić obciążenie rzędu 5-6 kg. Torbę zalecamy prać w 30°C. Model UNISEX.

You can like also

Duża Torba Oversize Voor Tarka Grafit
€62.00
Tote Bag - Cube black white & pink
€48.00
Tote Bag - Cube denim grey & red
€52.00
Tote Bag - Cube graphite & powder pink
€52.00
Tote Bag - Cube grey & blue
€48.00
Tote Bag - Cube grey & jeans
€48.00

my bag

Sub total €0.00 EUR